صفحه اصلی دوره ها ارتباط با ما حساب کاربری

مسابقات هندبال درون مدرسه ای دبستان المهدی

مسابقات هندبال درون مدرسه ای دبستان المهدی | مزایای هندبال | دبستان پسرانه المهدی

مسابقات هندبال درون مدرسه ای دبستان المهدی | مزایای هندبال | دبستان پسرانه المهدی

مسابقات هندبال درون مدرسه ای دبستان المهدی

مسابقات هندبال درون مدرسه ای دبستان پسرانه المهدی مجموعه ای از ویژگی های مثبت و مزایای بسیاری را ارائه می دهد

که از جمله آن ها می توان به مواردی از جمله: رشد و تقویت جسمانی، اجتماعی و شناختی دانش آموزان اشاره کنیم.

 

🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️

بیایید برخی از مزایای مسابقات هندبال درون مدرسه ای را بررسی کنیم:

 

مزایای هندبال

 

ورزش مادام العمر

هندبال یک ورزش عالی برای مادام العمر است. برخلاف برخی از ورزش‌ های گروهی، این یک بازی است که دانش‌آموزان می‌توانند در کل طول زندگی خود به آن ادامه دهند. چه به عنوان بخشی از برنامه درسی تربیت بدنی و چه در طول تعطیلات، هندبال لذت پایداری را فراهم می کند.

 

تناسب اندام

هندبال به ترکیبی از ویژگی های فیزیکی مانند قدرت، سرعت، چابکی، قدرت، تعادل، انعطاف پذیری، استقامت قلبی عروقی و هماهنگی متقارن بدن نیاز دارد. دکتر کنت کوپر در کتاب خود به نام هوازی، هندبال را به عنوان یکی از بهترین تمرینات آماده سازی معرفی می کند.

 

اهداف تربیت بدنی

هندبال با اهداف تعیین شده توسط انجمن ملی ورزش و تربیت بدنی (NASPE) هماهنگ می باشد. این شامل مفاهیم مختلف حرکتی (سرعت ها، سطوح، جهت ها، مسیرها) و مهارت های اساسی (حرکت حرکتی، ضربه زدن، هماهنگی چشم و دست، مهارت های دستکاری) است.

 

فراگیر

هندبال برای همه است. اندازه مهم نیست؛ حتی دانش آموزان کوچکتر می توانند با دانش آموزان بزرگتر در مسابقات شرکت کنند. در مسابقات هندبال درون مدرسه ای دبستان المهدی دانش آموزان دبستان در پایه های مختلف با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 

سازگاری

هندبال را می توان به راحتی برای سطوح مختلف رشد وفق داد. می توان آن را با اندازه های مختلف تجهیزات (از توپ های بزرگتر زمین بازی تا توپ های کوچکتر از نوع راکتبال) و در هر فضای موجود بازی کرد.

 

مشارکتی و رقابتی

در حالی که این ورزش هیجان انگیز (هندبال) بر بازی مشارکتی در سطح ابتدایی تمرکز دارد، آن را می توان هم به صورت مشارکتی و هم به صورت رقابتی بازی کرد. راه هایی برای رقابت های سطح بالا وجود دارد، از جمله مسابقات درون مدرسه ای، منطقه ای و کشوری و جهانی و …

 

توسعه دو طرفه

برخلاف سایر ورزش های زمینی انفرادی، هندبال هر دو طرف بدن را توسعه می دهد. این یک بازی متعادل است که هماهنگی فیزیکی کلی را ارتقا می دهد.

 

🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️🤾‍♀️🤾‍♂️

 

دبستان پسرانه المهدی

شما دانش آموز عزیز دبستان غیر دولتی المهدی، اگر این بازی مفید و هیجان انگیز پنج نفره را (هندبال) بازی نکرده اید بیایید و از مزایای آن لذت ببرند!

 

در ادامه ی این مقاله، تیزر مسابقات هندبال درون مدرسه ای دبستان پسرانه المهدی را مشاهده کنید و نظرات و پیشنهادات خود را در همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

 

کاربر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0